Задати питання

Що таке рекуперація, і як її застосовують в системах вентиляції?

Технічне обслуговування систем вентиляції – основа основ ведення бізнесу, адже клієнт точно не прийде другий раз в офіс, маркет або клуб, де повітря сперте і насичене запахами. У той же час кожен хороший бізнесмен хоче максимально знизити свої витрати. Про те, як поєднується обслуговування систем вентиляції і кондиціонування з економією, ця стаття.

Робота з обслуговування систем вентиляції і кондиціонування і економія

У загальному вигляді це діяльність за трьома напрямками:

  • обслуговування механічних вузлів і елементів корпусу, повітропроводів, різьбових з’єднань, жалюзі, фільтрів, підшипників і крильчаток кондиціонерів;
  • ремонт, промивка, чистка та дезінфекція радіаторів;
  • обслуговування силового і керуючого електричного обладнання (вимірювання параметрів напруги, контроль ізоляції і т. д.).

При чому тут економія?

Для ефективної роботи системи кондиціонування нагрів або охолодження повітря з вулиці повинні здійснюватися якнайшвидше. Щоб швидко змінити параметри повітря, потрібна велика потужність. Велика потужність = велике споживання електрики = великі суми платежів.

Рекуперація

Під рекуперацією в техніці розуміють можливість збору і вторинного використання «шкідливої ​​енергії». Для З/Д транспорту це енергія гальмування, для автомобілів – енергія і тепло вихлопних газів, для теплостанцій – енергія і тепло диму. А для вентиляції?

Рекуперація в кліматичній техніці – це можливість повторного використання енергії відпрацьованого повітря (який в традиційних системах воно просто викидається назовні) для підігріву / охолодження повітря, що надходить з вулиці.

Обмін енергією між повітряними потоками відбувається в теплообміннику (рекуператорі). На вході в нього повітря, що входить і виходить, мають різну температуру, що логічно. Будь-яка теплотехнічна система прагне до рівноваги, тому на виході з рекуператора температура повітря кожного з потоків приблизно однакова. Де економія?

Догріти або доохолодити повітря на кілька градусів простіше, ніж на 10, 20 або 30. Отже, споживання електрики на ці цілі буде нижче. На практиці правильно встановлений і налагоджений рекуператор економить до 40% електроенергії і термін його окупності 3-5 років.

Монтаж обслуговування та ремонт систем вентиляції з рекуператором і без

Основні відмінності системи вентиляції з рекуператором і без нього такі:

  • на етапі монтажних робіт – це мінус один агрегат, тому весь процес займає трохи менше часу;
  • на стадії обслуговування перелік сервісних операцій по рекуператору такий же, як у фанкойлу, і не забирає багато часу;
  • ремонт рекуператору за складністю можна порівняти з ремонтом фанкойлу, і хоча ці прилади виконують різні функції – принципових відмінностей в їх роботі немає.

Відзначимо також, що рекуператор, за аналогією з чілером і фанкойлом, повинен обслуговуватися одним майстром (однією організацією). Виконання цієї вимоги – запорука стабільної і тривалої роботи пристрою.

З урахуванням вищесказаного, можна зробити такі висновки:

  • використання рекуператорів – вигідно;
  • технічне обслуговування систем вентиляції з рекуператором – істотно не ускладнюється і не дорожчає;
  • система вентиляції здатна працювати як з рекуператором, так і без неї, тому рішення про використання такого обладнання приймає тільки власник;
  • монтаж рекуператора в існуючу систему – можливий.

Якщо Вас зацікавив даний матеріал, відзначимо, що наша компанія виконує монтаж та обслуговування систем вентиляції в Києві і областіІнсталсіс  – це повний комплекс робіт за адекватними цінами.

Поделиться ссылкой